, ,

نصب و راه اندازي ابتدایی در تعمیرات ماشین لباسشویی اتوماتیک

نصب و راه اندازی ابتدایی در تعمیرات ماشین لباسشویی اتوماتیک:

از آنجا که ماشین لباسشویی داراي قطعات وزین و متحرك می باشد و ممکن است در هنگام حمل و نقل دچار آسیب شود و احتیاج به تعمیرات ماشین لباسشویی پیدا کند ، لذا قسمت هاي آن را بوسیله قطعاتی نظیر بست،میله و پیچ، ثابت می کنند. بنابر این در هنگام نصب و راه اندازي باید با توجه به دفترچه راهنماي ماشین این قطعات باز شده و آن ها را براي حمل و نقل راه دور در آینده نگهداري کرد که در شروع کار وسیله هم دلیل خیلی از مراجعات به تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و خدمات پس از فروش لوازم خانگی به همین دلیل می باشد.
در صورتیکه ماشین لباسشویی داراي چهارچوب محافظ کف بوده پیچ هاي آن را باز نموده و آن را از ماشین جدا نمایید. همچنین پیچ هایی که بعنوان پیچ هاي تنظیم پایه در نظر گرفته شده در محل خود بپیچید. که این کار اصلا نیاز به حضور در تعمیرگاه لوازم خانگی و تعمیرات لوازم خانگی ندارد در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و استفاده از خدمات پس از فروش لوازم خانگی در تعمیرات ماشین لباسشویی ندارد.
ماشین لباسشویی باید کاملا” تراز قرار گیرد براي این منظور لیوان محتوي آب را روي ماشین قرار داده و از اطراف به سطح آب درون لیوان نگاه کنید اگر ماشین در موقعیت تراز کامل نباشد، آب در سطحی نامتعادل قرار می گیرد. که با استفاده از پیچ هاي تنظیم زیر ماشین می توان آن را تراز نمود که این کار اصلا نیاز به حضور در تعمیرگاه لوازم خانگی و تعمیرات لوازم خانگی ندارد در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و استفاده از خدمات پس از فروش لوازم خانگی در تعمیرات ماشین لباسشویی ندارد.

ساختمان و اجزاء تشکیل دهنده در تعمیرات ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک 2
لوله ورودي آب لباسشویی را پس از آب بندي به شیر آب حدیده دار وصل کنید.(معمولا” سه چهارم اینچی ).
لوله تخلیه آب ماشین را در ارتفاع تعیین شده توسط شرکت سازنده قرار دهید. اگر ارتفاع شیلنگ فاضلاب ماشین در حد گفته شده رعایت نگردد و مثلا” بر روي زمین رها شود همه آبی که وارد ماشین می شود بلافاصله از طریق شلینگ خارج شده و عمل آبگیري ماشین هر گز متوقف نمی شود. بنابر این لازمست شلینگ خروجی قبل از قرار گیري در فاضلاب داراي ارتفاعی در حدود 60 سانتیمتر باشد
لوله تخلیه آب طوري قرار نگیرد که در اثر تابیدگی، مسیر خروجی آب مسدود شود.

قبل از روشن کردن ماشین توجه نمایید که سیستم الکتریکی منزل (پریز-کنتور- فیوز و …) و سیستم آب منزل با جدول مشخصات فنی ارائه شده از طرف شرکت سازنده هماهنگی داشته باشد که این کار اصلا نیاز به حضور در تعمیرگاه لوازم خانگی و تعمیرات لوازم خانگی ندارد در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و استفاده از خدمات پس از فروش لوازم خانگی در تعمیرات ماشین لباسشویی ندارد.
همانطور که قبلا” در مورد بست هایی که براي ثابت نگهداشتن ، قطعات ماشین در هنگام حمل و نقل بکار می رود اشاره کردیم، اگر بست ها به دیگ بسته شده باشد، با روشن شدن ماشین ، حرکت دیگ به بدنه منتقل شده و ماشین از جاي خود حرکت می کند. این حرکت در دور تند ماشین (زمان آبگیري از لباس ) بوضوح دیده شده و در مدت آبگیري از لباس ماشین در حدود 50 سانتیمتر از جاي قبلی خود فاصله می گیرد.بنابراین لازم است قبل از راه اندازي ماشین با توجه به دفترچه راهنما کلیه بست ها را باز نموده و با حرکت دادن دیگ فرعی به طرف پایین و بالا و همچنین حرکت آن به طرف جلو و عقب از خلاص بودن دیگ مطمئن شویم سپس دیگ اصلی را نیز با دست بچرخانید تا از آزاد بودن پولی ها اطمینان حاصل نمایید.

تعمیرات ماشین لباسشویی اتوماتیک

جهت چرخش اکثر ولوم تایمر هاي لباسشویی موافق حرکت عقربه هاي ساعت است در بعضی از لباسشویی ها ، بمحض چرخش ولوم در جهت مخالف عقربه هاي ساعت، ولوم از محور باز شده و می توان مجددا” آن را به محور بست. متاسفانه در انواع دیگر ، با وارد آمدن فشار به ولوم در جهت مخالف، معمولا” ولوم و گاها” چرخ دنده هاي تایمر شدیدا” آسیب می بیند. جهت حفاظت تایمر در برابر این اشتباه،معمولا” سازندگان تایمرها، با رسم یک فلش بر روي ولوم شکل صحیح چرخش تایمر را نشان می دهند که توجه به آن الزامی است
در ریختن لباس به درون لباسشویی ، ظرفیت شستشو منظور شود اکثر ماشین هاي خانگی داراي ظرفیت شستشوي 5 کیلو هستند. با این وجود توصیه می شود درون مخزن آنقدر لباس ریخته شود که اگر دستتان را به سقف فوقانی درب ماشین مماس نمودید، بدون آنکه با لباس ها درگیر شود به راحتی وارد ماشین و خارج شود.علاوه بر آن لباس ها را به تفکیک از یکدیگر درون ماشین قرار دهید تا بهتر شسته شوند.

پارسیان

5/5 - (8 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *