, ,

تعمیرات ماشین لباسشویی اجزاء لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی-اجزاء لباسشویی

برای تعمیرات ماشین لباسشویی ابتدا لازم است با اجزای ماشین لباسشویی اشنا شوید. ماشین لباسشویی با خصوصیات و طرح های مختلفی تولید می شوند و تولید کنندگان این ماشین ها با تغییر مداوم اشکال و اجزاء داخلی آن سعی دارند از هر نظر تولیدات خود را کاملتر نمایند. به عنوان مثال قبلا تایمر لباسشویی های اتوماتیک ترکیبی مکانیکی داشت به این شکل که یک موتور الکتریکی کوچک محوری را به گردش در می اورد و این محور توپی پلاستیکی بخصوصی را با خود می چرخاند. شکل خاص و زائدهای تعبیه شده بر روی این توپی به هنگام گردش کنتاکت ها را مرتبا باز یا بسته می کرد و به این شکل اجزاء ماشین در حین گردش توپی تایمر، اعمالی مانند آبگیری، چرخش موتور تخلیه اب، داغ نمود اب و … انجام میداد.
اما بسیاری از ماشین های جدید، دارای تایمر الکترونیکی بوده و همه اعمال مذکور، انجام می شود، IC توسط قطعاتی چون ترانزیستور، تریستور و …

( تعمیرات ماشین لباسشویی ) انواع ماشین لباسشویی:

چون علاوه بر انرژی الکتریکی نیروی انسانی نیز در به پایان رسیدن عملکرد ماشین دخالت دارد این لباسشویی ها را نیمه اتوماتیک می نامند.
1- بدنه :
از فلز که معمولا روی ان را به منظور جلوگیری از اکسید شدن لعاب کاری میکنند.
2- تایمر:
کلید اتومانیک زمانی است که پس از زمان مشخص شده توسط مصرف کننده برق اصلی مدار را قطع می کند. تایمر در لباسشویی های نیمه اتوماتیک از نوع مکانیکی است یعنی با حرکت ولوم یک فنر مخصوص جمع شده و بتدریج باز می شود مدتی طول می کشد تا فنر جمع شده باز شود در واقع زمان انجام کار تایمر است و ماشین در این مدت لباس ها را خواهد شست.
3- موتور شستشو:
این موتور از نوع آسنکرون با راه انداز خازنی است البته اکثر موتورهای به کار گرفته شده در لباسشویی های سطلی ساده به گونه ای طراحی شده اند که قسمت راه انداز موتور در تمام زمان کار موتور در مدار می ماند.
4- نگهدارنده موتور:
این قطعه معمولا از جنس کائوچو ساخته شده و در کف لباسشویی زیر پروانه قرار داد و موتور آسنکرون به توسط پیچ های نمره 5 و معمولا به تعداد 6 عدد از زیر دیگ مخصوص شستشو به نگهدارنده موتور بسته می شود در بعضی از ماشین ها که موتور توسط تسمه پروانه، پروانه را می چرخاند قطعه ای فلزی به بدنه جوش داده شده و موتور روی ان پیچ می گردد.
5- پروانه شستشو:
پروانه معمولا از جنس کائوچو بوده و بر روی محور موتور بسته می شود. با چرخش محور پروانه نیز به گردش در امده و لباس و اب را درون مخزن شستشو جا به جا می کند.
6- المنت:
المنت لباسشویی سطلی مشابه المنت اب گرمکن برقی است یعنی مجموعه سیم کرم نیکل که داخل خاک چینی و یا سرامیک نسوز قرار گرفته و بر رویش محافظ فولادی قرار داده اند تا از نفوذ اب و رطوبت به المنت ممانعت به عمل اورد
7- کلید لامپ دار المنت:
این کلید دارای سه کنتاکت است دو کنتاکت به ورودی و خروجی فاز مرتبط است و کنتاکت سوم مربوط به نول لامپ داخل کلید است.

 

تعمیرگاه لوازم خانگی  پارسیان

4.7/5 - (3 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *