نکات مهم در سرویس و نگهداری اجاق گاز

نکات مهم در سرویس و نگهداری اجاق گاز

در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در پارسیان سعی بر ان داشتیم نکاتی درباره تعمیرات اجاق گاز در بحث تعمیرات لوازم خانگی را به صورت چند توصیه برای شما عزیزان بگذاریم :

از نصب اجاق در محیط هاي کوچک ودر بسته که امکان خارج شدن گازهاي بوجود آمده از سوخت نیست خود داري کنید.
اجاق را در مسیر وزش باد نصب کنید.
بر روی محل اتصال دو سر شیلنگ به لوله کشی گاز اجاق باید از بست مناسب استفاده شود.
طول شیلنگ نباید از یک و نیم متر بیشتر باشد.
پس از نصب اجاق با کف صابون محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید.
از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید.
هنگام شستشوی سینی های اطراف مشعل ها از سیم ظرف شویی استفاده نکنید. برای این منظور از پارچه نمدار همراه با مواد شوینده استفاده کنید و پس از آن سینی را خشک نمایید.

عیب یابی و تعمیر اجاق گاز در تعمیرات لوازم خانگی :

وقتی پیلوت خاموش می شود ممکن است مقدار گازی که به پیلوت می رسد کم است شعله پیلوت را مطابق آنچه که توضیح داده شد تنظیم نمایید.
گاهی ممکن است پیلوت خاموش شود از دلایل این مورد می تواند این باشد که هوای زیادی به مخلوط کن وارد می شود درصورتی که اجاق از نوع مخلوط کن دار است ، صفحه محفظه را کمی ببندید.
در مشکلاتی که مشعل های فوقانی اجاق گاز روشن نمی شود پیلوت خاموش است پیلوت را روشن کنید.
گاهی مشعل های فوقانی اجاق روشن نمی شود سوراخ های مشعل یا پیلوت مسدود شده سوراخ های مشعل را با دقت توسط یک میله باریک یا برس تمیز کنید. نازل پیلوت را تمیز یا تعویض نمایید.
یکی از مواردی که اکثرا در تعمیرگاه لوازم خانگی پارسیان پرسیده می شود این است که نوک مشعل ها زرد رنگ می سوزد از دلایل این موضوع می توان اشاره داشت به اینکه نسبت هوا در مخلوط کم است یا صفحه تنظیم مخلوط کن را کمی باز کنید. در اجاق های جدید اگر فاصله نازل تا لوله رابط به هم خورده آن را تنظیم نمایید.
گاهی صدای شعله وزش گاز با صدا همراه است در واقع شعله وزش دارد و صدا می کند از دلایل این موضوع می تواند این باشد که نسبت هوا به گاز در مخلوط زیاد است البته طی تجربه متخصصان تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در پارسیان در برخی موارد این مورد هم می تواند موثر باشد که صفحه مخلوط کن را کمی ببندید.
مشکل دیگری که می خواهیم بررسی کنیم این است که شعله دود می کند می تواند علت این باشد که در مخلوط گاز و هوا ، مقدار زیاد است یا می تواند از مقدار گاز باشد، مقدار گاز را کم کنید. در صورت گشاد شدن نازل آن را تعویض نمایید.

نکات مهم در سرویس و نگهداری اجاق گاز
در تعمیرگاه لوازم خانگی پارسیان یکی دیگر از مشکلاتی که برای اجاق گاز رخ می دهد این است که شعله مشعل خیلی بلند است، برای رفع این مشکل به یکسری دلایل میپردازیم، در این مشکل ممکن است مقدار گاز و هوا هر دو زیاد باشد یا در اجاق های قدیمی گاز و هوا را کم کنید.
از مشکلات عدیده در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در زمینه اجاق گاز این است که فر روشن نمی شود علت می تواند از شعله پیلوت خاموش باشد که خاموش است پیلوت را روشن کنید یا تایمر فر را تنظیم کنید
مشکل دیگری در زمینه فر در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی این است که فر در درجه حرارت تنظیم شده نگهداری نمی شود علت می تواند ترموستات فر بطور صحیح تنظیم نشده باشد یا ترموستات فر را مطابق آنچه که شرح داده شد آزمایش و تنظیم نمایید.
توجه: در رابطه با عیوب مربوط به ترموکوپل و بویین و تست آنها به قسمت ترموکوپل و بویین از فهرست تعمیرات لوازم خانگی و لوازم گازسوز مراجعه و رفع عیب نمایید.

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *