قسمت های ترموستات گازی در ابگرمکن

ترومستات آبگرمکن

قسمت های ترموستات گازی در ابگرمکن

تعمیرات لوازم خانگی – بدنه
تعمیرات لوازم خانگی – فانوسک
تعمیرات لوازم خانگی – اهرم
تعمیرات لوازم خانگی – پلاتین های اتصال
تعمیرات لوازم خانگی – پیچ تنظیم
تعمیرات لوازم خانگی – ولوم

تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه لوازم خانگی

اصول کار ترموستات گازي این گونه است که درون فانوسک و لوله بلو مقداري گاز حساس از نوع اتر یا جیوه وجود دارد. با حرکت ولوم در جهت عقربه هاي ساعت اهرم به پلاتین ها فشار وارد نموده و به یکدیگر متصل شده واز آن جا که المنت از قبل نول دارد، روشن می شود (با رسیدن فاز از ترموستات ). المنت شروع به تولید حرارت نموده و لوله بلو نیز که با فاصله ناچیزي از آن قرارگرفته متوجه حرارت ایجاد شده می شود. با گرم شدن لوله بلو ،گاز درون آن منبسط شده و به حرکت در می آید.این گاز تحریک شده وارد ترموستات شده و آن را منبسط می کند.

در صورتیکه حرارت تولید شده در المنت به آن حدي باشد که بتواند گاز سیستم فانوسک لوله بلو را به مقداري تحریک نماید که فانوسک به اندازه لازم منبسط شود به پلاتین ها فشار آمده و این فشار بر اهرم که جهتی مخالف این فشار را دارد غلبه نموده و ارتباط آن ها قطع می شود.با قطع ارتباط پلاتین ها برق المنت قطع شده و دماي آب پس از مدتی کاهش می یابد با کاهش دماي آب ، گاز منبسط شده نیز سرد شده و حجمش کاهش یافته و منجر به آن می شود که فانوسک نیز کوچک تر شود.یک فنر ارتباط پلاتین ها را مجددا” ایجاد می کند و همین موارد عینا” تکرار خواهد شد.

به وسیله ولوم که به اهرم متصل است می توان میزان لازم انبساط فانوسک را تنظیم نمود.همانگونه که می دانید انبساط فانوسک مستلزم ایجاد حرارت المنت است از اینرو تنظیم ولوم در واقع تنظیم دماي آب است. به کمک پیچ تنظیم می توان مدت استرحت ترموستات را به هنگام قطع خودکار،کاهش یا افزایش داد. براي تست این فانوسک ها کافیست کنتاکت ها را به یکدیگر متصل نموده و به توسط حرارت لوله بلو را گرم می کنیم.پس از مدت اندکی می بایست صداي قطع شدن کنتاکت ها به گوش رسد.

این آزمایش در مورد صحت مدار اتوماتیک ترموستات انجام می شود.خود کلید ترموستات را می توان به توسط اهم متر تست نمود. رابط هاي اهم متر را به کنتاکت هاي ترموستات متصل و کلید را قطع و وصل می کنیم.با قطع کلید عقربه مقدار صفر را نشان R* می دهد. رنج اهم متر می بایست 1 انتخاب می شود.
در صورت بروز هرگونه سوراخ یا حفره اي در لوله بلو یا لوله مویی(که رابطه بین بلو و فانوسک است) یا فانوسک،گاز اتر یا جیوه خارج شده و ترموستات عمل اتومات را انجام نمی دهد. از اینرو لازمست در فواصل زمانی معین ترموستات کنترل شود.ترموستات معیوب می بایست بلافاصله تعویض شود.

ترموستات آبگرمکن

پارسیان مجری خدمات پس از فروش لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه لوازم خانگی پارسیان

5/5 - (2 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *