ساختمان و اجزاء اب گرمکن برقی مخزنی در تعمیرات لوازم خانگی

آبگرمکن برقی

ساختمان و اجزاء اب گرمکن برقی مخزنی

در بحث تعمیرات لوازم خانگی ساختمان آبگرمکن برقی شبیه آب گرمکن گازسوز مخزنی و نفتی می باشد با این تفاوت که قسمت گرمکن آن را ( مثل سماور برقی ) المان هاي حرارتی که توسط جریان الکتریکی گرم می شود تشکیل می دهد. مزیت آب گرمکن برقی نسبت به انواع نفتی و گازسوز عدم تولید گاز هاي سمی نظیر انیدریدکربنیک می باشد. و علت عدم استقبال از این وسیله در کشور ما مصرف زیاد انرژي الکتریکی آن است که از نظر اقتصادي نسبت به سوخت هاي فسیلی مقرون به صرفه نیست.با این وصف می توان با سرویس مداوم یعنی رسوب زدایی از روي المنت، مصرف انرژي آن را کاهش داد.

مخزن (دیگ اصلی ) در تعمیرات لوازم خانگی
بدنه 3- المنت در تعمیرات لوازم خانگی
ترموستات در تعمیرات لوازم خانگی
لامپ خبر در تعمیرات لوازم خانگی
سیم هاي رابط و عایق نسوز در تعمیرات لوازم خانگی
ترمینال چینی در تعمیرات لوازم خانگی
شیر اطمینان در تعمیرات لوازم خانگی
تعمیر مخزن در تعمیرات لوازم خانگی

در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در تعمیرات لوازم خانگی با ظرفیت هاي مختلف ساخته شده و جنس آن عموما” از ورق هاي مقاوم فلزي همراه با لعاب کاري است . از آن جا که آب درون دیگ اصلی قرار می گیرد بنابر این جایگاه المنت و قسمتی از ترموستات (لوله بلو ) نیز در آن تعبیه شده است. از دیگ اصلی معمولا” سه لوله خارج می شود . لوله آب سرد ، لوله آب گرم و لوله تخلیه آب مخزن در مواقع ضروري. که همیشه لوله آب گرم در بالا و ورودي آب سرد در پایین مخزن قرار دارد . براي آن که آب گرم از ورودي آب سرد خارج نشود در سر راه ورودي از یک شیر یک طرفه استفاده می شود .
پارسیان مجری خدمات پس از فروش لوازم خانگی در تتعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه لوازم خانگی پارسیان

 

تعمیر بدنه در تعمیرات لوازم خانگی

در بحث تعمیرات لوازم خانگی از ورق فولاد تهیه می شود و براي استحکام و زیبایی آن را به روش هاي گوناگون رنگ آمیزي می کنند. روي بدنه محل هایی براي لوله ورودي وخروجی و همچنین جعبه اتصلات و دما سنج پیش بینی شده است.

تعمیر المنت در تعمیرات لوازم خانگی

در بحث تتعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در تعمیرات لوازم خانگی المان گرم کننده در این المنت ها از جنس کرم نیکل یا کرم آلومینیوم است که درون پودر چینی یا خاك سرامیک قرار گرفته و براي محافظت در برابر رطوبت آن را درون یک محفظه فولادي جاي می دهند. از آن جا که چینی و سرامیک از قدرت عایق بالایی برخور دارند المنت با بدنه به هیچ وجه ارتباطی نداشته و در صورت مشاهده هر گونه اتصال بدنه بین آن دو بلافاصله باید المنت تعویض شود. در المنت هاي جدید یک لوله تو خالی وجود دارد که محل قرار گیري لوله بلوي ترموستات است . و در آب گرمکن هاي قدیمی این محل بالاي المنت تعبیه می شد اما در المنت هاي جدید نزدیک بودن جایگاه آن (لوله بلو ) به المنت حساسیت کار ترموستات را افزایش خواهد داد.
پارسیان مجری خدمات پس از فروش لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه لوازم خانگی پارسیان

 

تعمیر ترموستات در تعمیرات لوازم خانگی

در بحث تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی وظیفه ترموستات کنترل اتوماتیک حرارت است . در سماور برقی از ترموستات بی متالی استفاده می شود ولی در آب گرمکن ها از ترموستات هاي گازي .

 

تعمیر لامپ خبر در تعمیرات لوازم خانگی

در بحثتعمیرگاه لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی ولتاژ کاري این لامپ ها 220 ولت است واز آن ها به منظور مشخص شدن عملکرد المنت استفاده می کنند. به همین جهت با المنت به صورت موازي بسته می شود.
پارسیان مجری خدمات پس از فروش لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه لوازم خانگی پارسیان

ساختار اجزای آبگرمکن برقی مخزن دار

تعمیر سیم هاي رابط و عایق نسوز در تعمیرات لوازم خانگی

1 در بحث تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی باشد . زیرا جریان مصرفی آب / حد اقل مقطع سیم در آب گرمکن می بایست 5گرمکن زیاد است. در انتخاب دوشاخه نیز به جریان مصرفی آب گرمکن توجه می شود. در منازلی که خطوط به صورت جداگانه حفاظت می شوند و همچنین در کلیه منازل بهتر است براي آب گرمکن برقی ، یک خط مستقل از ورودي برق منزل کشیده شود و این خط با یک فیوز (حد اقل) 15 آمپري حفاظت شود. در جعبه ترمینال آب گرمکن سیم ها درون عایق نسوز (وارنیش) قرار می گیرد تا در برابر حرارت از استحکام م پایداري بیشتري برخوردار شوند.

 

تعمیر ترمینال چینی در تعمیرات لوازم خانگی

در بحث تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی در مدار الکتریکی آب گرمکن از ترمینال چینی جهت تقسیم و ایجاد مسیر هاي فرعی استفاده می شود. ترمینال اتصالاتی مطمئن و عایق از بدنه را به وجود می آورد و جنس چینی ترمینال سبب می شود در برابر حرارت بسیار پایدار باشد.
پارسیان مجری خدمات پس از فروش لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی و ارائه دهنده خدمات تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه لوازم خانگی پارسیان

تعمیر شیر اطمینان در تعمیرات لوازم خانگی

در بحث تعمیرات لوازم خانگی در تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی شیر اطمینان یا شیر رها کننده بطور اتوماتیک وظیفه دارد در برابر فشار یا درجه حرارت یا هر دوي آن ها آبگرمکن را کنترل نموده تا از ترکیدن و انفجار آبگرمکن جلوگیري نماید.این شیرها از یک طرف به مخزن آبگرمکن متصل شده و از طرف دیگر به لوله اي که سر آن آزاد است راه دارد (لوله سر ریز). براي تست کردن شیر اطمینان باید اهرم شیر را کمی بالا کشیده در صورتی که از لوله سر ریز مقداري آب خارج شود و بعد از آزاد کردن اهرم آب قطع گردید،دلیل بر صحت کار شیر می باشد.(در شکل زیر یک شیر اطمینان اتوماتیک حرارتی و فشاري نشان داده شده است.). مدار الکتریکی آب گرمکن برقی: نقشه الکتریکی آب گرمکن مانند نقشه سماور برقی است با این تفاوت که ترموستات در آب گرمکن از نوع گازي می باشد.

5/5 - (7 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *