,

تعمیرات لوازم خانگی – تعمیرات ساید بای ساید

تعمیرات ساید بای ساید

تعمیرات لوازم خانگی – تعمیرات ساید بای ساید

 

برای تعمیرات لوازم خانگی ابتدا لازم است با اجزای تشکیل دهنده یخچال اشنایی پیدا کنید ، اجزاء تشکیل دهنده یخچال:

تعمیرات ساید بای ساید – اجزا، مکانیکی :

1 کمپرسور: مجموعه اي مکانیکی شامل میل لنگ ،پیستون و سوپاپ ها می باشد.که میل لنگ توسط یک موتور آسنکرون که داخل محفظه کمپرسور قرار دارد.می چرخد و در نتیجه پیستون مانند یک تلمبه عمل کرده با باز و بسته شدن سوپاپ ها گاز موجود در سیلندر و لوله ها به گردش در می آید. گاز مرتبا” از لوله برگشت مکیده شده با فشار وارد لوله رفت می شود بنابراین گاز سرما ساز مدام در حال حرکت بوده به ترتیبی که در ادامه ذکر خواهد شد عمل سرما سازي انجام می شود . روي بدنه کمپرسور معمولا” سه لوله دیده می شود : الف-لوله رفت یا فشار گاز ب- لوله بر گشت یا مکش ج- لوله کور یا لوله مخصوص شارژ گاز .
2 کندانسور : از آنجایی که گاز در کمپرسور تحت فشار قرار میگیرد حرارت گاز افزایش یافته واگر به طریقی این گرما از گاز سلب نشود و یا تعدیل نگردد عمل سرما سازي مختل می شود . از این رو همواره گاز تحت فشار قرار گرفته پس از کمپرسور وارد لوله هاي مارپیچ مانندي میشود که جایگاه این لوله در یخچال هاي خانگی پشت کابینت اصلی یخچال است.
-3 فیلتر یا درایر : از آنجا که ممکن است گاز پس از عبور از کندانسور جرم هاي آن را حمل کند یا گاز داراي رطوبت باشد،لازمست قبل از سرما سازي کاملا” پاك و خشک شود . به همین منظور پس از رادیاتور از فیلتر(درایر) عبور میکند درایر داراي دو لوله ارتباطی است که یکی از لوله ها سطح مقطع بزرگتري دارد و در واقع محل اتصال آن به خروجی کندانسور است . در این ورودي درایر شبکه هاي توري بسیار ریز به منظور سلب جرم و یا جداره هاي فرسوده شده لوله هاي کندانسور است.لوله دوم درایر سطح مقطع بسیار کمتري دارد تا بدینوسیله گاز پس از درایر تحت فشار بسیار زیاد قرار گیرد.
درون درایر را از موادي بنام سیلیکات یا سیلیکاژل پر می کنند . این مواد خاصیت رطوبت زدایی داشته و گاز پس از عبور رطوبت خود را تماما” به این مواد میدهد وخشک می شود بمرور بر اثر کار کرد زیاد رنگ قهوه اي بسیار روشن این مواد به تیرگی می نهد و این تغییر حالت در واقع بیانگر پایان توانایی این مواد جهت رطوبت زدایی است از اینرو پیشنهاد می شود به هنگام تعویض کمپرسور یا شارژ گاز مجدد یخچال درایر را نیز تعویض نمایید تا سرما سازي کیفیت مطلوب را داشته باشد.

عیب یابی و نصب و تعمیرات ساید بای ساید

تعمیرات ساید بای ساید

-4 اواپریتریتور: از آنجا که آلومینیوم در انتقال سرما از توانایی بالایی برخور دار است به طور معمول اواپراتور را از لوله هاي مارپیچ آلومینیومی می سازند و از آنجا که بتوسط بسته شدن درب جاي یخی هوا درون اواپریتور مسدود می شود ،تبخیر مداوم سرما در اواپریتور دما را شدیدا”کاهش می دهد بگونه اي که آب و یا هر ماده غذایی دیگري درون اواپریتور منجمد می شود. اواپریتور نیز مانند درایر دو لوله ارتباطی با سایر اجزاء مکانیکی دارد ،لوله ورودي اواپریتور بسیار باریک است ودر واقع نقطه اتصال آن به لوله مویی است. لوله خروجی اواپرایتور سطح مقطع بیشتري دارد و به لوله بر گشت کمپرسور می رسد.
5 کاپیلاري تیوب : به سبب قطر بسیار کمی که داراست لوله مویی نامیده می شود جایگاه آن بین خروجی فیلتر (درایر)و ورودي اواپریتور است. قطر وطول آن در کیفیت سرماي ایجاد شده بسیار با اهمیت است در رابطه با نقش سرما سازي آن در ادامه بحث خواهد شد.

تعمیرگاه لوازم خانگی  پارسیان

5/5 - (3 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *