اصول کار ترموستات گازی

اصول کار ترموستات گازی

اصول کار ترموستات گازی

اصول کار ترموستات گازی این گونه است که درون فانوسک و لوله بلو مقداری گاز حساس از نوع اتر یا جیوه وجود دارد. با حرکت ولوم در جهت عقربه های ساعت اهرم به پلاتین ها فشار وارد نموده و به یکدیگر متصل شده و از آنجا که المنت از قبل نول دارد، روشن می شود (با رسیدن فاز از ترموستات). المنت شروع به تولید حرارت نموده و لوله بلو نیز که با فاصله ناچیزی از آن قرار گرفته متوجه حرارت ایجاد شده می شود. با گرم شده لوله بلو، گاز درون آن منبسط شده و به حرکت در می آید. این گاز تحریک شده وارد ترموستات شده و آن را منبسط می کند. و در صورت وجود مشکل تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی کار ترموستات گازی را بررسی می کند. و تعویض ترموستات گازی یکی از خدمات پس از فروش لوازم خانگی می باشد.

ترموستات گازی در ابگرمکن

ترموستات گازی در ابگرمکن
در صورتیکه حرارت تولید شده در المنت به آن حدی باشد که بتواند گاز سیستم فانوسک لوله بلو را به مقداری تحریک نماید که فانوسک به اندازه لازم منبسط شود به پلاتین فشار امده و این فشار بر اهرم که جهتی مخالف این فشار را دارد غلبه نموده و ارتباط آن ها قطع می شود. با قطع ارتباط پلاتین ها برق المنت قطع شده و دمای آن پس از مدتی کاهش می یابد با کاهش دمای آب، گاز منبسط شده نیز سرد شده و حجمش کاهش یافته و منجر به آن می شود که فانوسک نیز کوچک تر شود. یک فنر ارتباط پلاتین ها را مجدداً ایجاد می کند و همین مواردعیناً تکرار خواهد شد.

تعمیرگاه لوازم خانگی به وسیله ولوم که به اهرم متصل است می تواند میزان لازم انبساط فانوسک را تنظیم کند. همانگونه که می دانید انبساط فانوسک مستلزم ایجاد حرارت المنت است از اینرو تنظیم ولوم در واقع تنظیم دمای آب است، و این نکته برای تعمیرات لوازم خانگی خیلی اهمیت دارد. به کمک پیچ تنظیم می توان مدت استراحت ترموستات را به هنگام قطع خودکار، کاهش یا افزایش داد.

 

امتیاز به این پست post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *